در حال بارگذاری ...
 • برگزاری کارگاه نمایشنامه‌نویسی در حوزه هنری قم

  کارگاه آموزش نمایشنامه‌نویسی مقدماتی حوزه هنری قم عصر هر پنجشنبه با حضور سید حسین فدایی حسین برگزار می‌شود.

  به گزارش تئاتر قم سید حسین فدای حسین در این زمینه اظهار داشت: از آنجا که نمایشنامه به‏ عنوان یکی از ارکان اصلی هر اثر نمایشی در جهان ادبیات دراماتیک همواره حائز اهمیت است و در اصل نقشه‏‌ی راه برای یک گروه نمایشی محسوب می‏‌شود به برگزاری «کارگاه آموزش نمایشنامه‌‏نویسی» اقدام کردیم.

  وی ادامه داد این کارگاه با موضوع اصول و مبانی نمایشنامه‌نویسی با رویکردی کاملاً کاربردی در ۱۲ جلسه سه‌ساعته برگزار خواهد شد و به مباحثی چون ایده‌یابی و راهکارهای توسعه ایده، موضوع و مضمون در نمایشنامه، تهیه طرح نمایشنامه، خلق شخصیت نمایشی، راهکارهای معرفی شخصیت، ایجاد تضاد و کشمکش، زمان و مکان، ساختار نمایشنامه، دیالوگ و گفتار نمایشی، دستورات اجرایی، پیش‌نویس اول و بازنویسی نمایشنامه می پردازد.

  فدای حسین تصریح کرد لازمه‌ی ورود به دوره تکمیلی و پیشرفته نمایشنامه‌نویسی ارائه یک اثر نمایشی قابل قبول در پایان هر دوره است.

  گفتنی است ۵ جلسه ی این کارگاه تاکنون برگزار شده که پس از طرح هر مبحث تمرینات متناسب با آن نیز ارائه شده است.
  مطالب مرتبط

  جلسه شورای مشورتی هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی برگزار شد

  جلسه شورای مشورتی هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی برگزار شد

  جلسه شورای مشورتی هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی، شنبه25 دی‌ماه با حضور سید حسین فدای حسین، رضا آزاد، علی فرحناک، مهدی نیک روش، ابوالفضل صادق و اصغر نوبخت جهت بالا بردن کیفیت هنر تئاتر قم و حمایت از هنرمندان تشکیل شد.

  |

  نظرات کاربران