در حال بارگذاری ...
 • اصغر نوبخت خبر داد:

  فعالیت ۵۰۰ هنرمند تئاتر در استان قم

  اصغر نوبخت در نشست خبری «خورشید کاروان» مطرح کرد، یکی از دغدغه های هنرمندان قمی، فقدان مکان تعریف شده مناسب جهت تمرین و اجرای نمایش های بزرگ و فاخر در قم است.

  به گزارش تئاتر قم، اصغر نوبخت روز چهارشنبه در نشست خبری نمایش «خورشید کاروان» در ساختمان شماره ۲ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با ابراز خرسندی از اجرای عمومی تئاتر بزرگ آئینی کشور با نام «خورشید کاروان» در قم گفت: اجرای این تئاتر یک حرکت ارزشمند بزرگ دینی، آئینی و فرهنگی است که می تواند سرآغاز حرکت های بزرگ در زمینه تئاترهای آیینی در قم باشد.

  وی تصریح کرد: چنین حرکت های بزرگی نیاز به حضور طلایه داران بزرگی دارد که با همه کمی ها و کاستی ها در جهت اعتلای هنر و فرهنگ تلاش کنند.
  نوبخت خاطرنشان کرد:
  ۵۰۰ هنرمند تئاتر در قم فعالیت می کنند که نیازمند حمایت مسئولان هستند و یکی از دغدغه های هنرمندان قمی، فقدان مکان مناسب برای اجرای نمایش های بزرگ و فاخر و حتی تمرین بازیگران در قم است در واقع کمبود فضای تمرین و اجرای عمومی در سالهای گذشته، تئاتر قم را به سمت افول برد.

  وی بیان کرد: عدم حمایت از هنرمندان از سوی برخی از مسئولان در سالهای گذشته لطمات زیادی به تئاتر فاخر و ارزشی و آئینی قم وارد کرد و در حال حاضر نیز علی رغم حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خشکسالی های مالی قرار گرفته ایم.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی قم اظهارکرد: در نمایش آئینی «خورشید کاروان» بیش از ۶۰ نفر هنرمند حرکت ارزشی و دینی قابل ستایشی را انجام داده اند و کارگردان به بهترین نحو نمایش را در مسیر تبیین فرهنگ عاشورایی به سرانجام رسانده است.

  وی تصریح کرد: استان قم هنرمندان و کارگردان های قابلی در نمایش دارد که نبود امکانات مناسب موجب مهاجرت کارگردان های ارزشمند از قم به سمت شهرهای دیگر و تهران شده است.

  نوبخت گفت: امید است گشایش تالار مرکزی شهر در قم نیز گشایشی برای حفظ نخبگان هنرمند رقم بزند و به عنوان پایگاه بزرگ هنر تئاتر فرصت های ارزشمندی را در اختیار هنرمندان قمی قرار دهد.

  وی تاکید کرد: انتظار می رود نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز با تامین منابع تئاتر قم را از تنگناهای مالی برهانند تا با استمرار تئاتر در استان بتوانیم جهت ارتقای کیفیت تئاتر و تولید آثار فاخر گام های ارزشمندی برداریم.
  مطالب مرتبط

  در آستانه آغاز سال تحصیلی

تقدیر از دو هنرمند در هنرستان هنرهای زیبای قم
  در آستانه آغاز سال تحصیلی

  تقدیر از دو هنرمند در هنرستان هنرهای زیبای قم

  آئین آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان هنرهای زیبای قم با حضور مسئولان، هنرمندان، هنرجویان، خانواده های هنرجویان و اساتید هنری روز یکشنبه اول مهر در سالن اجتماعات مجتمع شهید کلهری برگزار شد.

  |

  بیستمین جشنواره تئاتر استانی و اولین جشنواره تئاتر خیابانی

جداول زمانبندی جشنواره‌های استان قم منتشر شد
  بیستمین جشنواره تئاتر استانی و اولین جشنواره تئاتر خیابانی

  جداول زمانبندی جشنواره‌های استان قم منتشر شد

  اصغر نوبخت اعلام کرد: بیستمین جشنواره تئاتر استانی و اولین جشنواره تئاتر خیابانی استان قم به همت انجمن هنرهای نمایشی و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از ۱۲ شهریورماه ۹۷ آغاز به کار خواهد کرد.

  |

  نظرات کاربران