در حال بارگذاری ...

نشست خبری نمایش «حنانه» برگزار شد

نشست خبری نمایش «حنانه» صبح دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶ با حضور کارگردان نمایش، مدیر عامل عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

به گزارش تئاتر قم، این نشست صبح روز دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶ در سالن جلسات شهرداری قم با حضور مهندس رفیعی مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم، اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی و سید محمد جواد طاهری کارگردان اثر برگزار شد.

به گزارش تئاتر قم، سید جواد طاهری نویسنده و کارگردان قمی، در نشست خبری نمایش «حنانه» که امروز (۲۳ بهمن) در شهرداری قم برگزار شد با اشاره به اهمیت موضوع تئاتر و نمایش گفت: ۴ سال پیش نمایشنامه «حنانه» تهیه و برای نخستین بار در فضای نمایشگاه دائمی استان قم اجرا شد.  

وی افزود: در آن زمان در استان قم محیط و فضایی که بشود نمایش و تئاتر برگزار کرد وجود نداشت و نگاه ما نیز بر حول نماش های مذهبی که متداول بود اجرا می شد، که امروز سعی کرده ایم به مقوله تئاتر نزدیک شده و نمایش ها بیشتر بر اساس استدلال باشد تا احساس.

طاهری ادامه داد: در نمایش «حنانه» بیشتر بحث مربوط به حقانیت است و وقتی در موضوعی ادعای حقانیت می شود باید آن موضوع استدلال خود را داشته باشد .

نویسنده و کارگردان نمایش حنانه تصریح کرد: امروز تئاتر ما باید همسو با تئاتر دنیا بوده و از آن بهره ببریم و اگر بخواهیم تغییری در محتوای تئاتر کشور صورت گیرد این تغییر باید از قم آغاز شود.

وی یاد آور شد: نمایش «حنانه» در یک فرا زمان رخ می دهد و لا زمان و لا مکان است و در محیطی است که نمایش را سیال می کند و شخصیتی هایی مانند مرگ و زمان در این نمایش حضور دارند .

 طاهری ابراز داشت: شیوه این نمایش بسیار متفاوت است و سعی شده مخاطب درگیر موقعیت های عقلی، استدلالی و خرد شود تا موقعیت های احساسی.

 نویسنده و کارگردان نمایش «حنانه» خاطر نشان ساخت: در این نمایش برخلاف دیگر نمایش های مذهبی از مداحی استفاده نشده و بیشتر به عناصر تئاتری پرداخته و توجه شده است .

 وی عنوان کرد: موضوعاتی که در حوزه تئاتر اجرا می شود دغدغه همه مردم نیست و اگر اهالی فرهنگ و هنر دست به دست هم دهند می توانند در این حوزه تحول بزرگی ایجاد کنند.

 طاهری ادامه داد: متاسفانه امروز در نمایش ها حاضرند هر کاری بکنند تا مخاطب را نگه دارند ولی اگر قرار باشد تئاتر در ریل خود قرار گیرد باید از قم شروع شود و مسئولین باید آن را حمایت کنند.

 نویسنده و کارگردان نمایش «حنانه» اظهار داشت: این نمایش با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم و انجمن هنرهای نمایشی تولید و در تالار مرکزی به نمایش گذاشته می شود .

 وی گفت:  نمایش «حنانه» از ۲۴ بهمن ماه تا یکم اسفند ماه سال جاری هر شب با دو سانس اجرا در ساعتهای ۱۸/۳۰ و ۲۰ در تالار مرکزی شهر با ظرفیت ۱۸۰ نفر پذیرای علاقه مندان است .
مطالب مرتبط

نشست خبری نمایش «خورشید کاروان»

نشست خبری نمایش «خورشید کاروان»

نشست خبری نمایش «خورشید کاروان» روز چهارشنبه ١٩ مهر ماه در ساختمان شماره دو فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار می شود.

|

اسفند تئاتری گروه نمایش آرین

اسفند تئاتری گروه نمایش آرین

گروه نمایشی آرین به مدیریت سید محمد جواد طاهری در ادامه برنامه های آموزشی خود اسفند تئاتری آرین را با حضور بزرگان و اساتید تئاتر قم برگزار کرد.

|

نظرات کاربران