در حال بارگذاری ...
 • مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در قم به تماشای نمایش آیینی «حنانه» نشست

  ارمغان بهداروند مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به تماشای نمایش «حنانه»، از تولیدات تئاتر دینی استان قم نشست.

  به گزارش تئاتر قم، این نمایش که به کارگردانی سید جواد طاهری در تالار شهر قم به اجرا رفته است از آثار بازتولیدی است که به بازنمایی شخصیت ارزشمند حضرت فاطمه (س) و پاره هایی از تاریخ اسلام پرداخته است.
  مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران پس از تماشای این نمایش و در دیدار با عوامل آن با ابراز خرسندی از تداوم تولید آثار دینی و استقبال هنرمندان از بازآفرینی از الگوهای معرفتی و شخصیت های مذهبی، تلاش در این حوزه را متبرک اما خطیر دانست.

  شناخت دقیق زوایای انسانی و فراانسانی الگوهای دینی، بهره مندی از متون کیفی و فرهیختگی در تولید و اجرای این گونه آثار را از مهمترین ضرورت های این حوزه دانست.

  بهداروند با اشاره به توانش فرهنگی مذهبی تمرکز یافته در شهرستان قم و دسترسی به منابع مدوّن تاریخ اسلام و تعدد موسسات، مجامع و مراکز فرهنگی مذهبی که در این حوزه ماموریت دارند، حمایت از ترویج تئاتر در راستای بهره مندی از ظرفیت های آن در بازتعریف الگوهای اسلامی و پاسخگویی به پرسش ها و تشکیک های ممکن را خواستار شد.

  مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی با اشاره به اهمیت کانون تئاتر دینی در ساختار اداره کل هنرهای نمایشی و اهتمام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری جشنوار های معتبری هم چون جشنواره بین المللی آیینی سنتی، جشنواره صاحبدلان و همایش های تئاتر دینی در استان ها، از حمایت مالی و معنوی اداره کل هنرهای نمایشی از تولید و اجرای عمومی این گونه ها نمایش خبر داد و اظهار امیدواری کرد با تولید آثار کیفی زمینه ی تبلیغ و استقبال مخاطبان به ویژه دانش آموزان و خانواده ها فراهم شود.
  در این دیدار نوبخت رییس انجمن هنرهای نمایشی استان قم، حجت الاسلام محمدمهدی بهداروند عضو شواری ارزشیابی و نظارت نیز حضور داشتند.

   

  نمایش «حنانه»ر به نویسندگی و کارگردانی سید محمد جواد طاهری کاری از موسسه فرهنگی هنرهای نمایشی آرین از ۲۴ بهمن ماه تا یکم اسفند ماه در دوسانس ۱۸ و ۳۰ دقیقیه و ۲۰ در تالار مرکزی شهر روی صحنه رفت.

  علی فرحناک، سید محمد حسینی، زهرا محمدباقری، مهدی رکنی، احمد شریفی، علی مقدم و تنی چند از هنرجویان قمی که به تازگی وارد عرصه هنر شدند نیز از نقش آفرینان این نمایش هستند.

  تالار مرکزی شهر با ظرفیت 400 نفر واقع در خیابان خاکفرج، میدان نواب صفوی با نمایش مذهبی «خورشید کاروان» در مهر ماه افتتاح شد و هم اکنون با اجرای نمایش «حنانه» برای دومین بار شاهد نمایش مذهبی در این تالار هستیم.

  نمایش «حنانه» با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و انجمن هنرهای نمایشی استان قم تولید و روی صحنه رفت.
  مطالب مرتبط

  در دیدار مدیر عامل هنرهای نمایشی ایران و انجمن نمایش استان قم مورد تاکید قرار گرفت

تولید تئاتر با اتکا به ظرفیت های فرهنگی هنری اجتماعی استان قم
  در دیدار مدیر عامل هنرهای نمایشی ایران و انجمن نمایش استان قم مورد تاکید قرار گرفت

  تولید تئاتر با اتکا به ظرفیت های فرهنگی هنری اجتماعی استان قم

  دوشنبه ۱۳ دی‌ماه اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم میهمان مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران شد و درباره تولید و ترویج تئاتر با اتکا به ظرفیت های فرهنگی و تعدد نهادهای فرهنگی هنری اجتماعی استان قم گفت و گو کردند. .

  |

  با حضور ارمغان بهداروند

انتخابات هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان قم برگزار شد
  با حضور ارمغان بهداروند

  انتخابات هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان قم برگزار شد

  انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان قم، عصر دوشنبه ۲۹ آذرماه با حضور ارمغان بهداروند مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، ایرجی مدیر ثبت استقرار گروه ها، حسینی نماینده انجمن هنرهای نمایشی ایران و اعضای هسته مرکزی گروه های نمایشی برگزار شد.

  |

  در آستانه آغاز سال تحصیلی

تقدیر از دو هنرمند در هنرستان هنرهای زیبای قم
  در آستانه آغاز سال تحصیلی

  تقدیر از دو هنرمند در هنرستان هنرهای زیبای قم

  آئین آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان هنرهای زیبای قم با حضور مسئولان، هنرمندان، هنرجویان، خانواده های هنرجویان و اساتید هنری روز یکشنبه اول مهر در سالن اجتماعات مجتمع شهید کلهری برگزار شد.

  |

  بیستمین جشنواره تئاتر استانی و اولین جشنواره تئاتر خیابانی

جداول زمانبندی جشنواره‌های استان قم منتشر شد
  بیستمین جشنواره تئاتر استانی و اولین جشنواره تئاتر خیابانی

  جداول زمانبندی جشنواره‌های استان قم منتشر شد

  اصغر نوبخت اعلام کرد: بیستمین جشنواره تئاتر استانی و اولین جشنواره تئاتر خیابانی استان قم به همت انجمن هنرهای نمایشی و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از ۱۲ شهریورماه ۹۷ آغاز به کار خواهد کرد.

  |

  نظرات کاربران