در حال بارگذاری ...
 • اجرای سه نمایش صحنه ای و خیابانی در 30 مدرسه متوسطه استان قم

  رئیس اداره ی فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم از افتتاح طرح نمایشی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی خبر دادند.

  به گزارش تئاتر قم، زینب عوض پور رئیس اداره ی فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با تئاتر قم از شروع طرحِ کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و فضاهای مجازی، با هدف توسعه سلامت و نشاط اجتماعی در سطح استان خبر داد.

  وی بیان کرد: استانداری با هدف آموزشِ انتخاب دوست و هدایت استفاده از فضای مجازی، ویژه دانش آموزان و اولیاء اقدام به برگزاری این طرح کرده است. 

  رئیس اداره ی فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در واقع این مرحله ی دوم طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است که شامل اجرای نمایش در مقاطع متوسطه اول و دوم، همچنین «سلام سینما» ویژه ی اکران فیلم در مدارس و مراکز فرهنگی و هنری می شود.

  عوض پور در ادامه گفت: این طرح زیر نظر اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی و آموزش و پرورش استان قم با سه نمایش صحنه ای و خیابانی در 30 دبیرستان و هنرستان دخترانه و پسرانه مناطق 2 و3 آموزش و پرورش و در مقاطع متوسطه اول و دوم از ۶ تا ۱۷ اسفند ۹۶ اجرا خواهد شد.

  اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی نیز در این گفتگو اظهار کرد: فراخوان طرح توسط انجمن هنرهای نمایشی استان در آبان ماه 96 منتشر و به هنرمندان اطلاع رسانی شد و تعداد 12 نمایشنامه به اداره فرهنگی و هنری اداره کل رسید و نهایتا ۳ نمایش «مروارید» «به من توجه کن» «پدر و پسران» برگزیده شد.

  وی در ادامه گفت: نمایش «مروارید» کاری از گروه تئاتر طراوت با موضوع انتخاب دوست به نویسندگی سید حسین فدایی حسین و کارگردانی محمدرضا شاه مردی با بازی مهناز رودساز، فاطمه زارعی، مرضیه فتخانی و زهره کمیجانی در دبیرستان های دخترانه، مقطع متوسطه دوم از تاریخ 6 لغایت 10 اسفند ماه اجرا خواهد شد.

  نوبخت ضمن اشاره به دو نمایش «به من توجه کن» و «پدر و پسران» با موضوع فضای مجازی و اینترنت افزود نمایش «به من توجه کن» کاری از گروه تئاتر سایه روشن به نویسندگی محمد جواد زرنوش و کارگردانی صمد آذرخش و محمد جواد زرنوش است. صمد آذرخش، جواد زرنوش و حامد عبدالله بازیگران این نمایش هستند. نوبخت در ادامه به نمایش «پدر و پسران» کاری از گروه تئاتر چاوش به نویسندگی و کارگردانی محمد حسن خوشرفتار و بازی شهاب نیازمند، امیر عباس خوش نژاد و میثم عابدینی اشاره کرد. رئیس انجمن هنرهای نمایشی در پایان گفت: این دو نمایش نیز در مدارس متوسطه اول و دوم پسرانه از تاریخ 12 لغایت 17 اسفند اجرا خواهد شد.

  طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی صبح امروز ۶ اسفند با حضور اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی در هنرستان دخترانه فدک با اجرای نمایش «مروارید» آغاز به کار کرد.
  مطالب مرتبط

  بیستمین جشنواره تئاتر استانی و اولین جشنواره تئاتر خیابانی

جداول زمانبندی جشنواره‌های استان قم منتشر شد
  بیستمین جشنواره تئاتر استانی و اولین جشنواره تئاتر خیابانی

  جداول زمانبندی جشنواره‌های استان قم منتشر شد

  اصغر نوبخت اعلام کرد: بیستمین جشنواره تئاتر استانی و اولین جشنواره تئاتر خیابانی استان قم به همت انجمن هنرهای نمایشی و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از ۱۲ شهریورماه ۹۷ آغاز به کار خواهد کرد.

  |

  نظرات کاربران