در حال بارگذاری ...
 • استان قم در پنجمین جشنواره تئاتر معلولین آفتاب درخشید

  دو نمایش ‌‌«پاهای خانم هزارپا» و ‌«نگاهم کن» از استان قم در پنجمین جشنواره تئاتر معلولین آفتاب شهرکرد ۹ جایزه را کسب کرد.

  به گزارش تئاتر قم، مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر معلولین آفتاب با حضور نمایش ‌‌«پاهای خانم هزارپا» و نمایش خیابانی ‌«نگاهم کن» به عنوان نمایندگان قم همراه بود ۱۵ اسفند برگزار شد. دو نمایش کودک و خیابانی در این جشنواره خوش درخشیدند و حائز دریافت ۹ جایزه شد.

  کارگردانی دوم: مهدی خجستگی برای نمایش «پاهای خانم هزارپا»

  نویسندگی سوم: خانم ندا حاجی‌بابایی برای نمایش «پاهای خانم هزارپا»

  بازیگری اول مرد نانیسم: اصغر تقی‌پور برای نمایش «پاهای خانم هزارپا»

  بازیگری دوم زن نانیسم: سمانه دلیر برای نمایش «پاهای خانم هزارپا»

  بازیگری سوم مرد: سیدحسین چاووشی برای نمایش خیابانی‌ «نگاهم کن»

  دوم موسیقی : حامد جهانبخش برای نمایش «پاهای خانم هزارپا»

  بازیگری اول همراه: علیرضا نامدار برای نمایش «پاهای خانم هزارپا»

  دوم طراحی لباس مهدی خجستگی برای نمایش «پاهای خانم هزارپا»

  سوم طراحی  گریم خدیجه زارعی برای نمایش «پاهای خانم هزارپا»

  همچنین توسط هیئت داوران از سید هاشم موسوی، فاطمه فرکی، سمیه شیری، مرضیه کریمی، الهه اکبری، بازیگران نمایش «پاهای خانم هزارپا» تقدیر بازیگری گروهی شد.

  در پنجمین جشنواره تئاتر آفتاب شهرکرد نمایش «پاهای خانم هزارپا» حائز رتبه دوم و منتخب اجرا در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران از ۱۹ تا ۳۱ فروردین ماه ۹۷ شد. گفتنی است کاراکتر پوستر نمایش «پاهای خانم هزارپا» که توسط زهرا خمسه خلق شده است، به دوسالانه تصویرسازی ایران نیز راه یافت.

  قطب الدین صادقی، سهراب سلیمی و علی اصغر همت داوری بخش بزرگسال و خیابانی این جشنواره را به عهده داشتند و دکتر حسن دولت آبادی، هنگامه مفید و زهرا صبری نیز عهده دار داوری بخش کودک و نوجوان پنجمین جشنواره تئاتر معلولین منطقه ای آفتاب بودند.

  این جشنواره با دبیری محمد میرزایی و با حضور ٢٥٠ نفر از ٥ استان چهارمحال و بختیاری، قم، تهران، اصفهان، البرز، مرکزی از ۱۲ لغایت ۱۵ اسفند ۹۶ در شهرکرد برگزار شد.

   
  نظرات کاربران