در حال بارگذاری ...
 • در سفر کوتاه مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی

  مشکلات هنرمندان هنرهای نمایشی قم بررسی شد

  باحضور حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشوردرقم و دیدار با حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، علی فرحناک رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان و هنرمندان هنرهای نمایشی قم ، مشکلات عمده ی گروه های نمایشی این استان مورد بررسی قرار گرفت .

  به گزارش تئاتر قم ، حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور روز چهارشنبه 22 اسفند طی سفری یک روزه و دیدار با حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ، علی فرحناک رئیس انجمن هنرهای نمایشی و مسئولین گروههاینمایشی این استان، مشکلات عمده هنرمندان هنرهای نمایشی را بررسی و ضمن گفت و گو با آن‌ها و شنیدن نظرها و انتقادها و پیشنهادهایشان 

  راهکارهایی را برای رفع مشکلات موجود پیشنهاد داد. وی در مورد مشکلات گروه‌های نمایشی درباره ی بحث استقرار گروهها گفت:  مشکلاتی که وجود دارد ، فقط مربوط به این استان نیست و بسیاری از هنرمندان دیگر استان‌ها نیز با آن رو در رو هستند و ان شاالله با پیشنهادهایی که ما داریم و از شما دریافت می کنیم، به زودی در صدد رفع آن خواهیم بود .

  نیلی همچنین درباره ی استفاده از ظرفیت قم به عنوان قطب موضوعات مذهبی کشور افزود: بهتر است هنرمندان قم از این

  ظرفیت استفاده ی بیشتری برده و از امکانات مراکز فرهنگی و هنری که در این استان وجود دارد ، بهره مند شوند.

  مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور اضافه کرد : نگرانی بسیاری از هنرمندان دیگر استان‌ها ، واگذاری سالن‌های نمایش

  و تالارها به افراد بیگانه با هنر و به ویژه هنر نمایش است که خوشبختانه با توجه به حمایت جناب آقای حسینی کاشانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، این نگرانی در قم وجود نداشته و ایشان در حد توان از این هنرمندان پشتیبانی نموده اند.

  در بخش دیگری از این دیدار، مسئولین گروه‌های نمایشی نیز دغدغه های خود را بیان نموده و پیشنهادهایی را برای رفع مشکلات موجود ارائه کردند از جمله اینکه : هنرمندان هنرهای نمایشی استانها می توانند در حوزه چاپ و نشر آثار نمایشیو مقالات پژوهشی ، بیشتر مورد توجه و حمایت مرکز قرار بگیرند. دیگر اینکه ، سالن‌های محدود قم ، نیازمند تجهیزات فنی در زمینه های صوت و نور می باشند و انجمن هنرهای نمایشی کشور می تواند با ارتباط با مراکز ذیربط و یا اختصاص بودجه این مشکل را  برطرف کند.این موضوع در دیدارحمید نیلی با حسینی کاشانی مطرح شد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز آمادگی خود را برای مشارکت در این زمینه اعلام داشت.

  خواسته ی دیگری که در این دیدار از سوی هنرمندان نمایش قم مطرح شد ، در زمینه ی همیاری انجمن هنرهای نمایشی کشور در بحث اعزام اساتید در حوزه های آموزشی به این استان بود که به دلیل هزینه های بالای این امر، بسیار اندک اتفاق می افتد.

  مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی کشور نیز در این مورد ضمن تایید نظرحاضران در جلسه افزود، در صورت دریافت طرح های آموزشی از سوی استان ، ما نیزتلاش خواهیم کرد که مشارکت موثری داشته باشیم.

  حمید نیلی در بخش دیگری از این سفر خود به همراه علی فرحناک، با حضور در مدرسه اسلامی هنر قم ، ضمن دیدار با حجه الاسلام دکتر نواب ریاست این مجموعه ، درمورد زمینه همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان قم و مدرسه اسلامی هنر در حوزه های تولید ایده ها و متون نمایشی دینی گفتگو کرد.
  مطالب مرتبط

  در مراسمی با حضور کیومرث پوراحمد

جوایز برگزیدگان دومین مسابقه ی «کتابخوان » در استان قم اهدا شد
  در مراسمی با حضور کیومرث پوراحمد

  جوایز برگزیدگان دومین مسابقه ی «کتابخوان » در استان قم اهدا شد

  در مراسمی با حضور کیومرث پوراحمد، کارگردان برجسته ی سینمای ایران ، جوایز برگزیدگان دومین مسابقه ی " کتابخوان " با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی استان قم و فروشگاه دنیای کتاب ، تقدیم شد

  |

  بااهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی به گروه تئاتر ایده

نشست آموزشی تئاتر کودک و نوجوان پس از آخرین اجرای نمایش سحروگامبالو در قم برگزار شد
  بااهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی به گروه تئاتر ایده

  نشست آموزشی تئاتر کودک و نوجوان پس از آخرین اجرای نمایش سحروگامبالو در قم برگزار شد

  در ادامه ی فعالیتهای آموزشی انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، نشست آموزشی با موضوع اهمیت اجرای نمایش برای کودکان و نوجوانان با حضور سید حسین فدایی حسین درتالار مرکزی قم برگزار شد.

  |

  باحضور مسئولان گروههای نمایشی

نشست هم اندیشی هنرمندان هنرهای نمایشی و هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان قم برگزارشد
  باحضور مسئولان گروههای نمایشی

  نشست هم اندیشی هنرمندان هنرهای نمایشی و هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان قم برگزارشد

  به منظور بهره مندی از نظرها و پیشنهادهای گروههای نمایشی استان قم در راستای اجرای برنامه های انجمن هنرهای نمایشی در سال 1398 ، اولین نشست هیات رئیسه ی این انجمن با هنرمندان هنرهای نمایشی برگزار شد.

  |

  با خوانش 6 نمایشنامه از هنرجویان هنرنمایش

همایش نمایشنامه‌خوانی انقلاب اسلامی در حوزه هنری قم برگزارشد
  با خوانش 6 نمایشنامه از هنرجویان هنرنمایش

  همایش نمایشنامه‌خوانی انقلاب اسلامی در حوزه هنری قم برگزارشد

  با خوانش 6 نمایشنامه و حضور سید حسین فدایی حسین، علی فرحناک رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم و محمد رضا کوهستانی به عنوان کارشناس و سید مهدی سیدین‌نیا رئیس حوزه هنری استان قم در سالن سوره حوزه هنری قم همایش نمایشنامه خوانی انقلاب اسلامی برگزار شد.

  |

  نظرات کاربران