در حال بارگذاری ...
 • هادی افضلی نژاد کارگردان نمایش «کافه سایه»:

  کاش بهتر دیده شویم

  هادی افضلی نژاد متولد ۱۳۴۱شهر شیراز او تجربه هنری را از سال ۱۳۶۷ با چند فیلم کوتاه و بلند شروع کرد و بیشتر در مقام بازیگر در سریال های ارابه مرگ،اسوه ها،جاده تباهی،مخمصه و... به ایفای نقش پرداخت.هادی افضلی نژاد از سال ۸۸ به کارگردانی و بازیگری تئاتر پرداخت.

  نمایش «کافه سایه» در برگیرنده چه مفهومی است؟

  محتوای نمایش افرادی را که به ملت ظلم کرده ومی کنند را به چالش کشیده است این افراد چه در زمانهای گذشته وچه حال با قدرتی که از مقام ومنزلتشان به دست آورده اند دسترسی به بیت المال پیدا کرده و غارت و چپاول می کنند وکسانی بودند و هستند که ازجان گذشتگی می کنند واین افراد را رسوا می کنند.

  از اجرای نمایش کافه سایه راضی بودید؟

   بله راضی بودم بازیگران نقش های خود را خوب و روان ایفا کردند و جا دارد از تمامی عوامل کافه سایه تشکر نمایم.

  تمرین نمایش چه مدت طول کشید؟

   تمرینات از قبل از جشنواره هجدهم شروع شد ولی بعد از جشنواره به­علت مناسبتهای محرم وصفر تمرینات تعطیل شد و نهایتا حدود پنج ماه تمرین داشتیم.
  از امکانات موجود مثل سالن و.... راضی بودید ؟

  هم بله و هم نه

  نه بخاطر اینکه سن و اتاق نور استاندارد نبود به طور مثال اتاق نور همین سالن به گونه ای بود که سه نفر باید آماده باشند تا کار یک نفر را انجام دهند مانند چاپار خبر را به موقع به مسئول نور برسانند که صحنه عوض شد و...

  و بله از آن جهت که جای تماشگر مناسب است و بهتر از سالنهای دیگر همچون پلاتو ماه و سالن بعثت است تماشاگران در این سالن راحت بودند.

  سطح آموزش تئاتر در استان قم چگونه می بینید؟

  با توجه به تقارن اجرای نمایش کافه سایه و ورکشاپ آموزشی تخصصی تئاتر خیابانی و محیطی با حضور دکتر سعید اسدی در دانشگاه فرهنگ و هنر روند آموزشی امسال را خوب می بینم و از این حرکت انجمن هنرهای نمایشی استان قم خرسندم و امیدوارم این روند آموزشی ادامه داشته باشد و جا دارد از جناب دکتر اسدی که از نمایش کافه سایه دیدن کردند کمال تشکر و قدردانی داشته باشم.

  چه کسانی از شما حمایت کردند ؟

  اگر مسئول انجمن هنرهای نمایشی آقای نوبخت نبودند و ما را حمایت نمی کردند تلاش چندین ماهه ما دیده نمی شد و همچنین دکتر مرتضی اسماعیلی طبا که با در اختیار گذاشتن سالن آمفی تئاتر دانشگاه ما را حمایت کردند واقعا از این دو بزرگوار کمال تشکر را دارم.

  در ضمن اساتید و هنرمندانی که ما را تنها نگذاشتند آقای فرحناک و گروه تئاتر امروز محمد رضا شاهمردی و گروه تئاتر طراوت که با آمدنشان و دیدن کافه سایه مارا حمایت و شرمنده خود کردند سپاسگذارم.

  امیدوارم که اهالی هنر وبزرگان فرهنگ و هنر بیشتر به وضعیت تئاتر رسیدگی کنند.

  آیا گیشه نیاز مالی شما را برطرف کرد؟

  هزینه های اجرای یک نمایش با درآمد حاصل از فروش بلیط با هم جور نیست

  چقدر می توان از جیب بی پول هزینه کرد. امیدوارم از تئاتر قم حمایت شود.هنوز مردم قم با تئاتر مانوس نیستند یا اگر هستند از اجرا ها اطلاعی ندارند. 

  با جیب خالی شاید بشود تمرین کرد ولی نمی شود نان خرید .کارگردان نویسنده بازیگر عوامل همگی با عشق به هنر صورتشان را سرخ سرخ که نه گاهی به کبودی می زند، تا کی و تا کجا .

  کاش بیشتر دیده شویم

  کاش بهتر دیده شویم

  کاش و ای کاش ...

  از فعالیت بعدی گروه چاوش بگویید و اینکه آمادگی شرکت در جشنواره استانی ویا کریمه را دارید ؟ البته که دوست داریم در تمامی مناسبتها و جشنواره ها شرکت کنیم منتها  کار تئاتر بسیار سخت و طاقت فرساست اگر میان راه کم نیاوریم حتما ادامه خواهیم داد.

  وحرف آخر...

   در آخر از مسئولین تقاضا دارم تئاتر مظلوم را دریابند وبیشتر به این امر بها دهند از دوستانی که نتوانستم در این چند خط از آنها نام ببرم عذر خواهی می کنم و فدای تمام دوستانی که حمایتمان کردند و از نمایش کافه سایه دیدن کردند عزیزان محبتتان پایدار.
  مطالب مرتبط

  «کافه سایه» در قم روی صحنه می رود

  «کافه سایه» در قم روی صحنه می رود

  «کافه سایه» نوشته ی ابراهیم عادل نیا و به کارگردانی هادی افضلی نژاد در آمفی تئاتر دانشگاه فرهنگ و هنر روی صحنه می‌رود

  |

  نظرات کاربران