در حال بارگذاری ...
 • حسینی کاشانی:

  تئاتر دینی از اولویت‌های راهبردی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم است

  چهارمین جلسه شورای سیاست گذاری نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی با حضور مهندس حسینی کاشانی رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره برگزار شد.

  به گزارش تئاتر قم، چهارمین جلسه شورای سیاست گذاری نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی قم صبح پنج شنبه ۱۵ تیرماه با حضور مهندس حسینی کاشانی رئیس شورای سیاست گذاری،اعظم شالبافان معاون مالی، حسن دلیر رئیس امور هنری، اصغر نوبخت دبیر جشنواره در دفتر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارشد.رضا آزاد به عنوان پیشکسوت، علی فرحناک و ابوالفضل صادق عضو هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی و مریم سادات صدرپور مسئول دبیرخانه از دیگر اعضاء حاضر در جلسه بودند.

  در این جلسه حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم حوزه نشر و کتاب، قرآن، تئاتر دینی، تجسمی و شعر آیینی را پنج اولویت راهبردی تعریف شدة اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد سطح و جایگاه هر کدام از حوزه های اشاره شده با توجه به تلاشِ افراد و هنرمندان قابل تغییر است.

   رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره با تاکید بر این نکته که هنرمندان برای تئاتر چه میزان اهمیت قائل هستند افزود هنرمندان تئاتر می توانند با فعالیت و استقبال بیشتر به پیشرفت و تعالی این حوزه کمک کنند.

  مدیر کل با اشاره به برپایی دو نمایشگاه تخصصی قرآنی که نشان از تلاش و فعالیت این حوزه است بیان داشت یکی از خلاقیت های نمایشگاه تخصصی قرآنی نگاه ویژه به خوشنویسی قرآن بود که در نمایشگاه امسال به آن پرداخته شد. وی افزود اهالی نمایش هم خودشان باید تلاش و تکاپو داشته باشند و مانند سایر حوزه ها پیشگام و خواهان باشند. در زمینه تئاتر دینی نیز باید به ظرفیت دفاع از آن رسید که این مهم با تلاش هنرمندان این عرصه میسر خواهد شد.

  حسینی کاشانی از ملاقات با هنرمندان تئاتر استقبال کرد و خواستار همکاری بیشتر هنرمندان تئاتر استان شد وی افزود در صدد برطرف کردن مشکل سالن های اجرای نمایش های نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی هستیم و در پایان خواستار فعالیت بیشتر دبیرخانه و مشخص شدن کمیته های برگزاری جشنواره شد.

  در ابتدای جلسه نیز اصغر نوبخت دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی، گزارشی از روند جشنواره ارائه داد و در ادامه به برخی از مشکلات مثل نبود سالن جهت اجرای عموم، تبلیغات جشنواره و ... پرداخت. در ادامه اعضای حاضر به طرح پیشنهاد و ارائه راهکار جهت برگزاری بهتر جشنواره پرداختند. 
  نظرات کاربران