در حال بارگذاری ...
 • ارمغان بهداروند در اجرای پایانی« باطل السحر»

  تئاتر قم باید در حوزه تولیدات دینی الگوآفرینی کند

  مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به تماشای آخرین اجرای نمایش «باطل السحر» تولید هنرمندان تئاتر قم و منتخب دوازدهمین جشنواره تئاتر رضوی نشست.

  به گزارش تئاتر قم، اجرای پایانی «باطل السحر» به نویسندگی و کارگردانی محمد رضا شاه مردی جمعه ۶ مردادماه با حضور ارمغان بهداروند مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی بهداروند عضو شورای مرکزی ارزشیابی و نظارت، اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی،کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، دکتر محمد علی خبری، موسوی نژادیان مشاور شهردار قم، پارسانیا معاون فرهنگی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان و جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان تئاتر استان در تالار آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

  ارمغان بهداروند پس از تماشای نمایش در گفتگویی بیان کرد تئاتر، فرصت مغتنمی است که از گذشته عبرت بگیریم و آینده را ترسیم کنیم. برای ایجاد این پل باید در جان و جهان پیش از خود غور کرد و دریافت های ذهنی و اکتشافات مطالعاتی خویش را با دیگران به اشتراک گذاشت.

  مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی با اشاره به این مطلب که تئاتر این سعادت را دارد تا به مهندسی ترین شیوه های ارتباطی، گذشته را به امروز  بیاورد و بی هیچ امر و توصیه ای، راستی و درستی را به مخاطبان القا کند ادامه داد تئاتر می تواند مصداق عینی تاکید پروردگار بر آیه ی قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانْظُرُوا کَیْفَ کَانَ عَاقِبَةُ الَّذِینَ مِنْ قَبْلُ کَانَ أَکْثَرُهُمْ مُشْرِکِینَ باشد.

  تئاتر امروز باید به این بخش از مسئولیت خویش دوچندان توجه کند.

  وی افزود آن چه که می تواند وجه تمایز تولیدات هنرمندان این استان با دیگر استان ها باشد سهولت دسترسی به منابع و مآخذی است که به تصدیق نخبگان و عالمان می تواند چهره ای راستین از گذشته را به نمایش بگذارد. از این رو انتظار می رود در مواجهه ی ابتدایی با آثار هنرمندان قم، کیفیتی مطلوب در متن و انتقال مشهود باشد و البته در طی چند فرصت بهره مندی از آثار هنرمندان قم این تمایز به چشم آمده است و امروز نیز خوشحالم که اثر شاه مردی به عنوان نماینده استان قم در دوازدهمین جشنواره تئاتر رضوی حضور پیدا کرده است. حضور مجدد بنده در میان هنرمندان تئاتر استان قم ضمن ادای احترام و تکریم عزیزان آفرینشگر این عرصه، تاکیدی بر حمایت اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران از آثار دینی و معرفتی است.

   بهداروند در پایان گفت قطعاً با حضور حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و اهتمام ایشان در حوزه ی نمایش، شاهد اتفاقات ارجمندی در آینده ی نزدیک استان قم خواهیم بود.

   

   

  عکس:هانی احمدزاده
  مطالب مرتبط

  نویسنده و کارگردان نمایش «باطل السحر»:

قم می‌تواند پایگاهی جدی برای هنر اصیل اسلامی ایرانی باشد
  نویسنده و کارگردان نمایش «باطل السحر»:

  قم می‌تواند پایگاهی جدی برای هنر اصیل اسلامی ایرانی باشد

  چند روزی از اجرای نمایش «باطل السحر» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی در تالار شهید آوینی می گذرد. نمایشی از گروه تئاتر طراوت ۹۰ دقیقه و با ۱۲ پرسوناژ که موفق شد به بخش مسابقه دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی راه پیدا کند.

  |

  با حضور رئیس انجمن هنرهای نمایشی قم؛

نمایش «باطل السحر» افتتاح شد
  با حضور رئیس انجمن هنرهای نمایشی قم؛

  نمایش «باطل السحر» افتتاح شد

  نمایش «باطل السحر» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی، تنها نماینده استان قم در دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی به مناسبت دهه مبارکه کرامت در تالار شهید آوینی استان قم روی صحنه است.

  |

  در دیدار مدیر عامل هنرهای نمایشی ایران و انجمن نمایش استان قم مورد تاکید قرار گرفت

تولید تئاتر با اتکا به ظرفیت های فرهنگی هنری اجتماعی استان قم
  در دیدار مدیر عامل هنرهای نمایشی ایران و انجمن نمایش استان قم مورد تاکید قرار گرفت

  تولید تئاتر با اتکا به ظرفیت های فرهنگی هنری اجتماعی استان قم

  دوشنبه ۱۳ دی‌ماه اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم میهمان مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران شد و درباره تولید و ترویج تئاتر با اتکا به ظرفیت های فرهنگی و تعدد نهادهای فرهنگی هنری اجتماعی استان قم گفت و گو کردند. .

  |

  نظرات کاربران