در حال بارگذاری ...
 • داوران نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی قم معرفی شدند

  هادی مرزبان، آرش دادگر و میلاد اکبرنژاد نمایش های نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی قم را داوری خواهند کرد.

  به گزارش تئاتر قم، اصغر نوبخت دبیر جشنواره اعلام کرد: کارشناسان داوری بخش مسابقه و رقابتیِ جشنواره هادی مرزبان، آرش دادگر و میلاد اکبرنژاد هستند.

  وی افزود نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی قم از ۱۸ شهریور ماه ۹۶ همزمان با عید سعید غدیر آغاز خواهد شد.

  نوبخت یادآور شد این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان قم به مدت پنج روز و با حضور ده گروه نمایشی از روز شنبه در پلاتو ماه و تالارشهید آوینی اداره کل برگزار خواهد شد.

  دبیر جشنواره ضمن تشکر از مدیریت اداره کل هنرهای نمایشی همچنین امور استان ها و مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی تصریح کرد مراسم اختتامیه جشنواره ۲۴ شهریور ماه با حضور هنرمندان، مدیران هنرهای نمایشی مرکز همچنین مسئولین استانی در تالار آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

   

  هادی مرزبان، کارگردان تئاتر، بازیگر تلویزیون و سینما درسال ۱۳۲۳ متولد شد. مرزبان کارشناسی بازیگری، کارگردانی را از دانشکده هنرهای زیبا در سال ۱۳۵۲ دریافت کرد همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد طراحی و کارگردانی تئاتر از دانشگاه "برونل انگلستان" در سال ۱۳۵۷ (۱۹۷۹) است. وی فعالیت خود در تئاتر را از سال ۱۳۴۵ آغاز کرد. بازی در سینما را از سال ۱۳۶۵ با فیلم «جنگل‌بان» اثر منوچهر حقانی‌پرست شروع کرد.

  آرش دادگر کارگردان، دراماتورژ، بازیگر، مدرس تئاتر و متولد ۱۳۵۲ است. وی کارشناسی نمایش با گرایش بازیگری از دانشکده هنر و معماری در سال ۱۳۷۶ و کارشناسی ارشد کارگردانی ازدانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۳۸۱ را کسب کرد.

  دادگر در مقام کارگردان تاکنون نمایش‌های متعددی را به روی صحنه برده‌است که از جمله می‌توان به نمایش‌های آژاکس، مکبث، کالون و قیام کاستلیون، صبحانه برای ایکاروس، شاه لیر و بازگشت افتخارآمیز مردان جنگ و ... اشاره کرد.

  میلاد اکبرنژاد نویسنده و کارگردان متولد ۱۳۵۴ دارای مدرک لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنرهای زیبا تهران و فوق لیسانس کارگردانی تئاتر است. وی نویسنده  نمایشنامه های ناگهان پنجره‌‌ سرد، ‏من زراره عذره طاها هستم، ۶+۱، سبز در ساحت سپید و ستاره، در سایه‌سار سوک سکوت، یک سونات خالی گیج + باد، آخ اگه بارون بزنه و... همچنین ‏کارگردان نمایش های باغ آرزوها، امتداد + صفر، انگشتری ژنرال ماسیاس، آنتی‌گون، خیال روی خط خنجر، آواز روی چشم فرشته‌‌ آبی و... را بر عهده داشته است. اکبرنژاد یادداشت ها و مقالا ت بسیاری در ارتباط با هنر تئاتر از جمله، تئاتر تجربی و تجربه‌‌ تئاتری، تئاتر تماشا، توسعه‌ی روایت، توسعه‌‌ اطلاعات، تئاتر و عصر ارتباطات و ... را نوشته است.
  مطالب مرتبط

  آموزش بهترین راه ورود به عرصه بازیگری‌است

  آموزش بهترین راه ورود به عرصه بازیگری‌است

  کارگاه «موقعیت در بازیگری»با هنرجویان بازیگری اولین تجربه در سالن سوره حوزه هنری قم برگزار شد.درباره این کارگاه و راه و روش درست ورود علاقمندان به عرصه بازیگری گفتگویی با آرش دادگر داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

  |

  نظرات کاربران