در حال بارگذاری ...
 • فراخوان جایزه ادبیات نمایشی سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد

  دبیرخانه تئاتر فجر فراخوان جایزه ادبیات نمایشی فجر را منتشر کرد.

  به گزارش تئاتر قم، دبیرخانۀ جشنواره تئاتر فجر با هم اندیشی هیئت مدیرۀ کانون نمایشنامه نویسان خانۀ تئاتر و با تمرکز بر حمایت از تولید متون نمایشی اقدام به انتشار فراخوان جایزه ادبیات نمایشی کرده است.

  از اهداف برگزاری این مسابقه می توان به دو روند معرفی نمایشنامه های تازه و ارژینال بخشِ حرفه ای تئاتر ایران و حمایت از آثار تازه و ارژینال نمایشی برای تولید در سال تئاتری اشاره کرد.

  گفتنی است مسابقه ادبیات نمایشی فجر در دو بخش حرفه ای و تولید برگزار می شود.

  در بخش حرفه ای آثار نمایشنامه نویسانی پذیرفته می شود که تاکنون حداقل چهار اثرشان در تالارهای نمایشی در شهر تهران کمینه ۱۵ و در استان ها کمینه ۷ نوبت اجرای عموم داشته اند. به سه نمایشنامۀ برگزیدۀ این بخش جایزۀ نقدی صد میلیون ریالی و لوحِ جایزه ادبیات نمایشی فجر اهدا می شود.

  در بخش تولید آثار نمایشنامه نویسانی پذیرفته می شود که تاکنون حداقل یک و یا بیشتر از سه اثرشان درتالارهای نمایشی در شهر تهران کمینه ۱۵ و در استان ها کمینه ۷ نوبت اجرای عموم داشته اند. به سه اثر برگزیدۀ این بخش جایزۀ نقدی پنجاه میلیون ریالی و لوحِ جایزه ادبیات نمایشی فجر اهدا می شود. سه اثر برگزیدۀ بخش تولید، از سوی دبیر جشنواره به تالارهای نمایش معرفی می شوند و برای تولید مورد حمایت قرار می گیرند.

  شرایط شرکت در بخش ادبیات نمایشی فجر، متقاضیان می بایست بر اساس گاهشمار زیر، و با مراجعه به سایت جشنواره، به نشانی WWW.FITF.THEATER.IR اطلاعات مورد نیاز را در فرم ثبت درخواست، وارد کرده و فایل PDFنمایشنامه را با قلم B-nazanin فونت 16 بارگذاری یا آپلود کنند.

   لازم به یادآوری است، تنها آثاری مورد داوری قرار می گیرند که پیش از این در هیچ جشنوار های شرکت نکرده، اجرا نشده و به چاپ نرسیده باشند و اقتباس از اثری دیگر اعم از داستان و نمایشنامه و فیلم نباشند به این منظور که هر نمایشنامه نویس می تواند تنها با یک اثر تازه و ارژینال شرکت کند.

  متقاضیان می بایست لینک خبر مربوط به اجراهای پیشین آثار خود را در سایت جشنواره بارگذاری کنند.

  آخرین مهلت ثبت درخواست و بارگذاری نمایشنامه۱۰ آبان ۱۳۹۶ می باشد. اسامی نامزدهای هر بخش ۱۰ دی ۱۳۹۶  اعلام خواهد شد و در نهایت برگزاری آیین پایانی جایزۀ ادبیات نمایشی فجر و اعطای جوایز آثار برگزیده نیز  ۱۶دی ۱۳۹۶خواهد بود.
  نظرات کاربران