برگزاری نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی قم

نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی قم از ۱۸ شهریور ماه ۹۶ با داوری مهران امام بخش، آرش دادگر و میلاد اکبرنژاد آغاز به کار کرد.

به گزارش تئاتر قم، دبیر جشنواره با اشاره به حضور گروههای نمایشی امروز، طراوت، ترمینال، پرواز، سایه روشن و آرین در این جشنواره افزود: حضور ده گروه نمایشی در جشنواره و پیشکسوتان از نکات حائز اهمیت این جشنواره است که خود نشان دهنده اهمیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به هنر تئاتر است. نوبخت تصریح کرد: بر همگان آشکار است تئاتر رساترین و شیواترین زبان در فهمِ مطالب و بیانِ مشکلات جامعه است. شرکت کنندگان در نوزدهمین جشنواره استانی به موضوعات گوناگونی همچون مشکلات اجتماعی، خانواده و طلاق، بیماریهای روانی، معضلات بازیگران تئاتر، مدافعان حرم و... پرداختند. وی درباره اجرای نمایش های جشنواره گفت: نمایش «کلاژ» به نویسندگی سید صدرا میرئی و کارگردانی عطا منتظری، «خانه ی عزیز» به نویسندگی محسن پاکدامن و کارگردانی مهدی رکنی، در روز شنبه ۱۸ شهریور همزمان با عید سعید غدیر روی صحنه رفت. یکشنبه ۱۹ شهریور نمایش های «گمشده» به نویسندگی حسن محسنی و کارگردانی علی فرحناک و نمایش «دربند» به نویسندگی و کارگردانی محمد جواد زرنوش توسط آقایان مهران امام بخش، آرش دادگر و میلاد اکبرنژاد داوری شد و روز سوم جشنواره با نمایش های «کسی که مثل هیچکس نیست» به نویسندگی مینا کریمی و کارگردانی سید سعید میرصادقی و «باطل السحر» به نویسندگی و کارگردانی محمد رضا شاه مردی به پایان رسید. نوبخت ادامه داد، در نهایت امروز سه شنبه ۲۱ شهریور نمایش «جمع تهی» که به صورت کارگاهی نوشته شده به کارگردانی صمد آذرخش و «گامی در دوزخ گامی در بهشت» به نویسندگی مصطفی کولیوندی و کارگردانی فرزانه خان محمدی در پلاتو ماه و تالار آوینی روی صحنه خواهند رفت. وی افزود، فردا در آخرین روز جشنواره شاهد اجرای نمایش های «سرگیجه های یک ذهن مقطع» به نویسندگی ابوالفضل بلغندر و کارگردانی صدیقه مشایخی و «مسافران» به نویسندگی محمد رحمانیان و کارگردانی سید محمد جواد طاهری خواهیم بود. نوبخت افزود: اعلام منتخبین نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی و اولین جشنواره استعدادهای جوان همزمان با مراسم اختتامیه خواهد بود. وی در پایان ضمن قدردانی از تمامی گروه های نمایشی و دعوت از آنان جهت شرکت در مراسم اختتامیه گفت: روز جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۶/۳۰ در تالار آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد برگزاری این مراسم با حضور مسئولین و هنرمندان خواهیم بود.
مطالب مرتبط

مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در قم به تماشای نمایش آیینی «حنانه»  نشست

مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در قم به تماشای نمایش آیینی «حنانه» نشست

ارمغان بهداروند مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به تماشای نمایش «حنانه»، از تولیدات تئاتر دینی استان قم نشست.

|

اصغر نوبخت:

هنرمندان تئاتر قم نباید برای مطالبات ساده هنری سرگردان باشند
اصغر نوبخت:

هنرمندان تئاتر قم نباید برای مطالبات ساده هنری سرگردان باشند

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم گفت: تئاتر قم نیاز به توجه ویژه ای دارد و هنرمندان تئاتر نباید برای مطالبات ساده هنری سرگردان باشند.

|

با حضور اصغر نوبخت

جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر قم برگزار شد
با حضور اصغر نوبخت

جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر قم برگزار شد

به مناسبت پایان تحصیلات دوره کارشناسی رشته های سینما، انیمیشن و تصویرسازی، مراسم جشن دانش آموختگان در سالن اجتماعات شهید کلهری این دانشگاه برگزار شد.

|

دومین همایش آثار برگزیده جشنواره تئاتر استان‌ها پایان یافت

دومین همایش آثار برگزیده جشنواره تئاتر استان‌ها پایان یافت

اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم در همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها حضور پیدا کرد.

|

سومین نشست تئاتر خیابانی و محیطی استان قم برگزار شد

سومین نشست تئاتر خیابانی و محیطی استان قم برگزار شد

سومین نشست تئاتر خیابانی و محیطی با حضور اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی، مصطفی قربانیان مسئول تئاتر خیابانی استان قم و جمعی از اساتید و اعضای تئاتر خیابانی برگزار شد.

|