در حال بارگذاری ...
 • باحضور 10 گروه نمایشی

  نخستین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در استان قم برگزارشد

  نخستین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در استان قم توسط دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد و با حمایت حوزه هنری قم، سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری قم و کانون فرهنگی هنری مساجد استان برگزارشد.

  به گزارش تئاتر قم، نخستین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در استان قم برگزارشد . در این جشنواره طی سه روز از12 تا 14 اردیبهشت ماه ، 10 نمایش صحنه‌ای از بچه‌های مساجد استان قم  که از ابتدای تابستان 1397 تمرین و آماده اجرا شده‌ بودند ، از بین 22 اثر متقاضی حضور در جشنواره انتخاب  و به اجرا درآمدند. هیئت داوران این جشنواره متشکل از : وفا طرفه، سید مهدی میرغیاثی و سید سعید میرصادقی که از بازیگران و کارگردانان شناخته شده تئاتر قم هستند، نمایش منتخب این  جشنواره  را برای حضور در همایش سراسری بچه‌های مسجد معرفی خواهند کرد.

  گروههای حاضر در این جشنواره ، از میان نوجوانان و استعدادهای علاقمند به تئاتر که در کانون‌های فرهنگی مساجد فعال بوده‌اند، انتخاب شده‌اند و مربیان که آموزش دیده‌ی دوره‌های تخصصی مربیگری تئاتر کارگاه اولین تجربه حوزه هنری قم هستند در یک روند تعریف شده آنها را از دوره مبتدی آماده اجرا کرده‌اند. تعدادی از نمایش‌نامه‌های مورد استفاده، توسط دفتر بچه‌های مسجد کشور در اختیار گروه‌ها قرار گرفته و تعدادی هم از این متون در کارگاه‌های نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری قم تولید شده‌اند.آثار حاضر در این جشنواره به موضوعاتی از قبیل انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و قرآنی می‌پردازند . در روز اول این جشنواره به ترتیب نمایش "مکتب‌خانه"  کار بچه‌های مسجد امام رضا(ع) با مربیگری میلاد قره داغی، "سبیل شاه" کار بچه‌های مسجد امام خمینی(ره) به مربیگری امین علوی‌نیا، "میزان" کار بچه‌های مسجد امام حسین(ع) به مربیگری رضا جعفری، "کوچه" کار بچه‌های مسجد علوی به مربیگری عباس جلالی  و"حالا چغلی من رو میکنی" کار بچه‌های مسجد امام حسن مجتبی(ع) به مربیگری سجاد ترابیان ودرروز دوم نیز "بچه‌های مکتب خانه" از مسجد امام رضا(ع) به مربیگری محمد حیدری، "چراغ جادو" از مسجد المهدی به کارگردانی محمدرضا پیغمبری"، "اخلاق صاحبدلان" از مسجد صاحب الزمان (عج)به مربیگری علی صبوری، "همه آب‌ها نام عباس را می‌دانند" از مسجد فاطمه زهرا (س) به مربیگری علی صدیق و "راه روشن" از مسجد حضرت زینب(س) به مربگری منصوره اسدی و مریم حیدری به اجرا در آمدند.مراسم اختتامیه  ساعت 17 روز شنبه 14 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد، از برترین‌های این 10 گروه تقدیر می‌شود.

   این جشنواره توسط دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد استان قم و با حمایت حوزه هنری قم، سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری قم و کانون فرهنگی هنری مساجد استان برگزار شد.
  نظرات کاربران