در حال بارگذاری ...
 • با حضور در منزل این هنرمند

  پیام استاندار و نماینده مردم قم به خانواده هنرمند فقید علی تفضلیان تقدیم شد

  سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با حضور در منزل هنرمند فقید علی تفضلیان پیام تسلیت استاندار و نماینده مردم استان قم در مجلس شورای اسلامی را به خانواده این هنرمند تقدیم کرد.

  به گزارش تئاتر قم ، سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه حسن دلیر معاون هنری، علی فرحناک رئیس انجمن هنرهای نمایشی، ابراهیم سلیمانی رئیس انجمن عکاسان، رضا ابوذر رئیس انجمن سینمای جوانان و اصغر نوبخت هنرمند پیشکسوت تئاتر استان با حضور در منزل هنرمند فقید علی تفضلیان برای عرض تسلیت و سرسلامتی، پیام تسلیت علی لاریجانی نماینده محترم مردم قم در مجلس شورای اسلامی را  تقدیم کردند.

  در این دیدار پیام بهرام سرمست  استاندار قم نیز توسط نماینده ایشان به خانواده مرحوم علی تفضلیان تقدیم شد.

  پیش تر شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی کشور و حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز در پیام هایی جداگانه، درگذشت این استاد نمونه اخلاق و هنر متعهد را تسلیت گفته بودند.

  در پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم آمده:

  بسم الله الرحمن الرحیم انالله و انا الیه راجعون

  فرهنگ و هنر که حاصل عقل سلیم و ذوق لطیف است با انسان‌های زرین تبار اعتبار می­‌یابد؛ اصحاب فرهنگ و هنر سرمایه‌­های بی‌بدیل هر ملّتی در مسیر رشد و بالندگی آن کشور به‌شمار می‌­آیند.

  «چه گران‌بهایند انسان‌هایی که بزرگواری‌ها و عظمت‌های خوب و دوست داشتنی و زیباییی‌هایی لطیف و قیمتی انسانی را دارند».

  عصر پنجشنبه مورخ 17مردادماه 1398 شمسی مصادف با ششم ذی‌الحجه 1440 قمری، شب شهادت امام محمد باقر(علیه‌السلام) با تأسف و اندوه فراوان خبر درگذشت جناب استاد علی تفضلیان از پیشکسوتان هنر نمایش استان را دریافت کردم.

  این ضایعه غم­بار که پس از حدود چندین سال بیماری سخت و دردناک واقع شده است مایه‌ تالّم همه‌ کسانی است که به مقام استادی و هنرمندی ایشان آشنا هستند.

  ایشان فعالیت‌های خود را در زمینه هنر نمایش، پیش از انقلاب اسلامی آغاز کرده و موسس انجمن تئاتر استان و نخستین رئیس این انجمن بود. وی با رویکرد علمی به هنر تئاتر به تربیت هنرجویان متعددی پرداخت که برخی از آنها از سرشناسان و مسئولان هنر تئاتر کشور به شمار می­‌آیند. وی به دلیل دریافت جوایز متعدد بازیگری و کارگردانی تئاتر از جشنواره­‌های ملی از جمله جشنواره بین‌اللملی تئاتر فجر چهره شناخته شده تئاتر استان قم به حساب می­‌آید. استاد تفضلیان همچنین مدیر و معلم هنر و ورزش مدرسه خاتم‌الانبیاء و رئیس هیئت بسکتبال قم نیز بود.

  اینجانب مصیبت درگذشت این استاد برجسته را به خانواده گرامی و همه وابستگان و نیز به شاگردان، همکاران و ارادتمندان ایشان تسلیت می­‌گویم و رحمت و مغفرت الهی و علوّ درجات ایشان را از خداوند متعال مسئلت دارم.
  نظرات کاربران