در حال بارگذاری ...
 • علی فرحناک ، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم خبر داد:

  1000 ساعت آموزش برای 300 نفر از علاقه مندان به هنر نمایش در سال 1398

  علی فرحناک ، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، فعالیت های آموزشی این انجمن در سال ۱۳۹۸ را تشریح کرد.

  به گزارش ایران تئاتر از  قم ، علی فرحناک رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم در گزارشی ، روند فعالیتهای آموزشی این انجمن در سال 1398 را تشریح کرد. وی با اشاره به اهمیت امر آموزش و اولویت آن در دوره کاری جدید این انجمن گفت: انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، با توجه به آسیب شناسی انجام شده درباره تئاتر قم ، به این نتیجه رسید که یکی ازدلایل افول کیفیت آثار ارائه شده در سالیان اخیر در تئاتر قم ، ضعف آموزش و حضور عوامل آموزش ندیده و نا آشنا با اصول اولیه هنر نمایش درنمایشهای استان بوده است . لذا با نظر هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی تصمیم بر این شد که این امر ، بصورت جدی پیگیری شده و در زمینه های مختلف هنر نمایش اعم از بازیگری ، کارگردانی ، نمایشنامه نویسی و... استعدادیابی صورت گرفته وکلاسهای آموزشی در سه سطح مقدماتی ، تکمیلی و پیشرفته برگزار شود و در نهایت ، درسال 1399 از این استعدادها برای تولید آثار نمایشی استفاده شود.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم افزود : برای آموزش هنرجویان مستعد در زمینه های مختلف ، از حضور هنرمندان صاحب علم و تجربه کافی در سطح استان قم بهره برده ایم و به این موضوع ایمان داریم که با درایت و دلسوزی این هنرمندان ، نتیجه ای مطلوب خواهیم گرفت .

  عضو شورای سیاست گزاری تئاتر استان قم همچنین به برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی در انجمن هنرهای نمایشی نیز اشاره کرده و افزود : در راستای افزودن بر آگاهی های فنی هنرمندان فعال در زمینه نمایش که به امر تولید نیز می پردازند ، کارگاه های تخصصی با حضور اساتید صاحب نام قم و تهران نیز برگزار شده که میتوان به کارگاههای تخصصی تئاتر کودک و نوجوان با حضوراستاد سید حسین فدایی حسین ، پیشکسوت ، نویسنده ، کارگردان ، مترجم و پژوهشگر تئاتر کودک و نوجوان ، کارگاه تخصصی کارگردانی با حضور استاد کورش نریمانی ، نویسنده و کارگردان ، کارگاه تخصصی بازیگری با حضور استاد دکتر فرهاد مهندس پور ، کارگردان و استاد دانشگاه ، کارگاه تخصصی نمایشنامه نویسی با حضور استاد محمدامیر یاراحمدی ، نمایشنامه نویس و مدرس تئاتر ، نشست آموزشی اسطوره ، نشانه و درام ، با حضور دکتر احمد عزتی پرور و دکتر محمدعلی خبری از اساتید دانشگاه ، کارگاه تخصصی نشانه شناسی در تئاتر با حضور دکتر علی عباسی استاد دانشگاه ، کارگاه تخصصی الگوهای نوین توسعه و ارتباطات با رویکردی اقتصادی ، با حضور استاد حسین پارسایی ، کارگردان و مدرس تئاتر، نشست تخصصی طراحی پوستر تئاتر ، با حضور استاد سعید رضوانی گرافیست و طراح پوستر تئاتر و... اشاره کرد که بحمدالله با استقبال خوب هنرمندان هنرهای نمایشی استان همراه بوده است .

  علی فرحناک همچنین افزود : در کنار سایر فعالیتهای آموزشی در سال 1398 ، جلسات نقد و بررسی نمایشهای روی صحنه نیز در دستور کار انجمن هنرهای نمایشی بوده و این جلسات نیز با حضور هنرمندان گروههای نمایشی استان و منتقدین تئاتر ، در مقاطع زمانی مختلف برای نمایشهای اجرا شده در استان ، برگزار شده است .

  وی درپایان اشاره کرد : کلاسهای آموزشی انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، در زمینه های بازیگری کودک و نوجوان ، بازیگری بزرگسالان ، نمایشنامه نویسی ، کارگردانی ، بازیگری نمایش رادیویی ، دوره تمرین بدن و ...در سه سطح مقدماتی ، تکمیلی و پیشرفته ، مجموعا شامل 25 دوره آموزشی بوده وبا احتساب ساعات برگزاری کارگاههای تخصصی ، نشست ها و جلسات نقد و بررسی ، بالغ بر 1000 ساعت آموزش را برای حدود 300 نفر از هنرجویان وعلاقه مندان به هنر نمایش دراستان دربرداشته است.ضمنا تعدادی از هنرجویان این دوره های آموزشی نیز، پس از طی دوره های مذکور ، در پروژه های عملی از جمله فیلم ، تئاتر، تئاتر خیابانی و نمایشهای رادیویی مشغول به کار شده اند.

  فرحناک ضمن سپاس از جناب آقای حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ، از زحمات ارزشمند جناب آقای حسن دلیر، معاون محترم هنری ، کاظم رضوانی ، مدیر محترم تالار مرکزی قم ، مرتضی مرتضوی راد ، مسئول بخش آموزش انجمن هنرهای نمایشی و سرکار خانم سمیه پارسایی ، مسئول هماهنگی کلاسهای آموزشی ، حامد جلالی ، مهدی حبیبی تبار ، مهدی نیک روش و سید محمدجواد طاهری ، کارشناسان و منتقدین جلسات نقد و بررسی ، همچنین از اساتید دلسوز کلاسهای آموزشی ، سرکار خانم صدیقه مشایخی و آقایان ، سید حمید لاجوردی ، ابوالفضل بلغندر ، محمدرضا شاهمردی ، مهدی حبیبی تبار و علیرضا جهانشاهلو تشکر کرد.

   
  مطالب مرتبط

  بااهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی به گروه تئاتر ایده

نشست آموزشی تئاتر کودک و نوجوان پس از آخرین اجرای نمایش سحروگامبالو در قم برگزار شد
  بااهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی به گروه تئاتر ایده

  نشست آموزشی تئاتر کودک و نوجوان پس از آخرین اجرای نمایش سحروگامبالو در قم برگزار شد

  در ادامه ی فعالیتهای آموزشی انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، نشست آموزشی با موضوع اهمیت اجرای نمایش برای کودکان و نوجوانان با حضور سید حسین فدایی حسین درتالار مرکزی قم برگزار شد.

  |

  در آیین اختتامیه:

برگزیدگان هجدهمین جشنواره استانی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم معرفی شدند
  در آیین اختتامیه:

  برگزیدگان هجدهمین جشنواره استانی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم معرفی شدند

  آئین اختتامیه مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم با اعلام نتایج و معرفی برگزیدگان هر بخش پایان یافت

  |

  در ادامه ی اهداف آموزشی انجمن هنرهای نمایشی استان قم

جلسه نقد و بررسی نمایش وداع با اسلحه برگزار شد
  در ادامه ی اهداف آموزشی انجمن هنرهای نمایشی استان قم

  جلسه نقد و بررسی نمایش " وداع با اسلحه " برگزار شد

  در ادامه ی فعالیتهای آموزشی انجمن هنرهای نمایشی استان قم در سال 98 ، جلسه نقد و بررسی نمایش " وداع با اسلحه " با حضور علاقه مندان در محل اجرای این نمایش برگزار شد.

  |

  نظرات کاربران