در حال بارگذاری ...
مرتضی مرتضوی راد ، مدیر آموزش انجمن هنرهای نمایشی استان قم :

اولین رویش جوانه های امید را نظاره گر بودیم

مرتضی مرتضوی راد درباره طرح رویش هنرجویان انجمن هنرهای نمایشی استان قم توضیح داد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از  قم ، مرتضی مرتضوی راد عضو هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، در گفت و گویی درباره برگزاری محفل پایانی طرح آموزشی این انجمن ، موسوم به طرح " رویش " توضیح داد.

وی گفت : روز شنبه بیست و دوم شهریور ماه نود و نه، برای اولین بار هنرجویان انجمن هنرهای نمایشی استان قم  از تماشاگران استقبال کردند. در طرح «رویش»  سه نمایش قرمز و دیگران، مرسی به خاطر ساندویچ ها و دوستت دارم با صدای آهسته که به عنوان خروجی دوره های آموزشی آماده شده بود، مقابل اساتید، هنرمندان و خانواده های محترم هنرجویان به روی صحنه رفت.

وی همچنین افزود : این مراسم با رعایت جدی دستورالعملهای بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا و محدودیت در تعداد مدعوین ، بصورت خصوصی برگزار شد.

 مرتضوی راد در ادامه افزود : هنرجویان دوره های بازیگری انجمن هنرهای نمایشی پس از سپری کردن دوره های مقدماتی و تکمیلی، وارد دوره پیشرفته یا کارگاه تولید نمایش شده و با کارگردانی جناب آقای علی فرحناک و سرکار خانم صدیقه مشایخی مراحل تولید تا اجرای نمایش را به صورت عملی و ملموس تجربه کردند.

مدیر آموزش انجمن هنرهای نمایشی استان قم همچنین گفت :  هنرجویان در طول آموزش بازیگری در دیگر فعالیت های آموزشی نظیر کارگاه های اتود، تمرینات بدن، ورک شاپ های آموزشی بازیگری،کارگردانی، نمایش نامه نویسی و نشانه شناسی، مسابقه ی کتاب خوانی، جلسات نقد و بررسی و فعالیت های کتاب خوانی و تماشای فیلم در ایام قرنطینه­ی کرونا و در  فعالیت های تیم اجرایی بیست و یکمین جشنواره تئاتر استانی قم، شرکت داشته اند.

این هنرمند تئاتر به حضور هنرمندان در این برنامه اشاره و افزود :  : در این برنامه آقایان اصغر نوبخت، احمد سلیمانی، محمدرضا شاهمردی، حامد جلالی، مهدی حبیبی تبار، ابوالفضل بلغندر، مرتضی عقیقی، جواد پیروزی، مهدی خجستگی، مسعود مشعوف، مرتضی جلالی، صادق مقدسیان و سرکار خانم اعظم دلداده اساتید و هنرمندانی بودند که به تماشای نمایش های این طرح نشستند.

وی همچنین به برنامه جنبی این مراسم پرداخته و افزود : در این مراسم از آقایان حامد جلالی و مهدی حبیبی تبار ، سید محمد جواد طاهری و مهدی نیک روش ،  به دلیل همراهی در فعالیت های آموزشی انجمن هنرهای نمایشی به عنوان کارشناس و منتقد در سال نود و هشت با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی تقدیر شد و در ادامه هنرجویان انجمن ، با اهدای گل، از زحمات ریاست انجمن هنرهای نمایشی جناب آقای علی فرحناک تقدیر و تشکر کردند.

مرتضوی در پایان افزود : انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، در سال نود و نه با اجرای طرح آموزشی چهارسو و با آموزش همزمان چهار مهارت بازیگری، نمایشنامه نویسی، کارگردانی و طراحی صحنه، میزبان علاقه مندان به هنرهای نمایشی می باشد. 
مطالب مرتبط

از سوی هیات موسس انجمن هنرهای نمایشی استان قم منتشر شد

فراخوان معرفی نمایندگان گروه‌های نمایشی ثبت شده استان قم برای شرکت در انتخابات
از سوی هیات موسس انجمن هنرهای نمایشی استان قم منتشر شد

فراخوان معرفی نمایندگان گروه‌های نمایشی ثبت شده استان قم برای شرکت در انتخابات

از سوی هیات موسس انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، فراخوان معرفی نمایندگان گروههای نمایشی ثبت شده استان قم برای شرکت در انتخابات این انجمن و حضور در مجمع نمایندگان منتشر شد.

|

نظرات کاربران