در حال بارگذاری ...
در آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت

درخشش هنرمندان استان قم با دریافت چهار جایزه اصلی

در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت ، هنرمندان استان قم با نمایش لیلیت چهار جایزه اصلی را در بخش صحنه ای ازآن خود کردند.

به گزارش تئاتر قم ، هنرمندان این استان ، با دو نمایش "یزله" به نویسندگی محسن رحمانی و کارگردانی مهدی ملاک ، و "لیلیت" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاهمردی ، در هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت حضور یافتند.نمایش "یزله" روز دوشنبه دهم آذرماه و نمایش "لیلیت" روز چهارشنبه دوازدهم آذرماه در مجموعه تئاتر شهرتهران ، حاصل تلاش خودرا در معرض دید داوران جشنواره آقایان شهرام کرمی ، علی اوسیوند و مهرداد کورش نیا قرار داده و در بخش مسابقه ی آثار صحنه ای این جشنواره به اجرا پرداختند.در پایان این جشنواره و در مراسم اختتامیه که روز سوم دیماه 99 در تالار وحدت برگزار شد ، نمایش لیلیت که درباره وقایعی است که در دل جنگ بوسنی و هرزگوین اتفاق افتاده و نشان دهنده بخش هایی از مقاومت مردم مظلوم و مسلمان این منطقه در برابر وحشی گری های صرب ها و جنگ در سال 1992 است ،موفق به دریافت چهار جایزه ی اصلی این بخش گردید.محمدرضا شاهمردی جایزه اول نمایشنامه نویسی و دوم کارگردانی ، علی فرحناک جایزه اول بازیگری مرد و مهناز رودساز جایزه اول بازیگری زن جشنواره را به خود اختصاص دادند.همچنین نمایش "لیلیت" از سوی هیات داوران ، به عنوان یکی از آثار برگزیده این جشنواره ، جهت حضور در سی و نهمین جشنواره سراسری تئاتر فجر معرفی شد.

شایان ذکر است پیشتر انجمن هنرهای نمایشی استان قم از هریک از این دو نمایش با اهدای دومیلیون تومان کمک هزینه جهت تولید این آثار حمایت نموده بود.

همچنین در این مراسم از کورش زارعی ، هنرمند شناخته شده استان قم که نام او برای مخاطبان با کارگردانی نمایش «کانال کمیل» و نقش آفرینی در سریال یوسف پیامبر(ع) گره خورده است، به عنوان هنرمند فعال در حوزه تئاتر مقاومت تجلیل شد.
مطالب مرتبط

گفتگوی برگزیدگان هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت با خبرگزاری دانشجو

جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزارشد
گفتگوی برگزیدگان هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت با خبرگزاری دانشجو

جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزارشد

محمدرضا شاهمردی نویسنده و کارگردان برگزیده و علی فرحناک بازیگر برتر هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در گفتگو با خبرگزاری دانشجو از کیفیت برگزاری این جشنواره گفتند.

|

ندا وفایی کارگردان قمی حاضر در جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک به ایران‌تئاتر گفت:

عنصر اصلی نمایش عروسکی جادو است
ندا وفایی کارگردان قمی حاضر در جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک به ایران‌تئاتر گفت:

عنصر اصلی نمایش عروسکی جادو است

عروسک ها محدودیت ندارند . می توان هر اتفاقی را برای آن ها طراحی کرد. می توانند در لحظه ای پرواز کنند در لحظه ای کوچک یا بزرگ شوند .حالت های غیر متعارف داشته باشند بسیار بزرگ یا کوچک باشند و جادویی بودنشان آن ها را از سایر نمایش ها جدا می کند.

|

نظرات کاربران