در حال بارگذاری ...
باهمکاری حوزه هنری و انجمن هنرهای نمایشی استان

آثار نمایشی هنرجویان باشگاه تئاتر تجربه در قم به روی صحنه می روند

به همت حوزه هنری و همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، نمایشهای تولید شده در باشگاه تئاتر تجربه در قم به روی صحنه می روند.

به گزارش تئاتر قم ، درپی تولید آثار نمایشی هنرجویان باشگاه تئاتر تجربه ، طی توافقی میان انجمن هنرهای نمایشی و حوزه هنری استان قم ، مقرر شد پس از اجرای هر نمایش ، جلسه نقد و بررسی و نشست آموزشی پیرامون این نمایشها ، با عنوان "چهارشنبه هابه اضافه تئاتر" با حضور علی فرحناک رئیس انجمن هنرهای نمایشی و هنرجویان این باشگاه برگزار گردد. ضمنا انجمن هنرهای نمایشی به منظور حمایت از تولید و اجرای این آثار به هریک از نمایشها مبلغ یک میلیون تومان را به عنوان کمک هزینه ی اجرا تقدیم نماید.

تاکنون نمایش "دندان" نوشته ماتئی ویسنی یک به کارگردانی سید محمدرضا پیغمبری از 24 الی 30 آبان ، نمایش " مستخدم ماشینی " نوشته هارولد پینتر به کارگردانی مهدی کاشی از23 الی 28 آذرو نمایش " الهی خیر نبینی سعیده " نوشته فرهاد نقدعلی به کارگردانی حدیث صابری از 30آذر الی 5 دیماه 99 در پلاتو سوره حوزه هنری قم به روی صحنه رفته است.همچنین نمایش "مثل سوسوی فانوس آویخته " نوشته محمدرضاکوهستانی به کارگردانی سید مصطفی مقیمی نیز از 7 الی 12 دیماه در پلاتو سوره به اجرا خواهد پرداخت.شایان ذکر است در آخرین جلسه چهارشنبه ها به اضافه تئاتر ، از سوی هنرجویان باشگاه تئاتر تجربه ، از علی فرحناک به خاطر کسب عنوان بهترین بازیگر مرد هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت تجلیل شد.همچنین کورش زارعی ، رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور نیز ، در آخرین روز اجرای نمایش " الهی خیر نبینی سعیده " به تماشای این نمایش نشست.

باشگاه تئاتر تجربه حوزه هنری قم ، به همت احمد سلیمانی مسئول واحد نمایش این مرکز، به منظور تشکیل کارگروههای تخصصی جهت هنرجویان آموزش دیده در این مرکز در زمینه های بازیگری ، کارگردانی ، طراحی صحنه ، طراحی لباس ، طراحی نور ، گریم و نمایشنامه نویسی تشکیل و طبق برنامه ریزی منظم به فعالیت مشغول است.
مطالب مرتبط

گفتگوی برگزیدگان هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت با خبرگزاری دانشجو

جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزارشد
گفتگوی برگزیدگان هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت با خبرگزاری دانشجو

جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزارشد

محمدرضا شاهمردی نویسنده و کارگردان برگزیده و علی فرحناک بازیگر برتر هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در گفتگو با خبرگزاری دانشجو از کیفیت برگزاری این جشنواره گفتند.

|

ندا وفایی کارگردان قمی حاضر در جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک به ایران‌تئاتر گفت:

عنصر اصلی نمایش عروسکی جادو است
ندا وفایی کارگردان قمی حاضر در جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک به ایران‌تئاتر گفت:

عنصر اصلی نمایش عروسکی جادو است

عروسک ها محدودیت ندارند . می توان هر اتفاقی را برای آن ها طراحی کرد. می توانند در لحظه ای پرواز کنند در لحظه ای کوچک یا بزرگ شوند .حالت های غیر متعارف داشته باشند بسیار بزرگ یا کوچک باشند و جادویی بودنشان آن ها را از سایر نمایش ها جدا می کند.

|

نظرات کاربران