در حال بارگذاری ...
در طرح حمایتی اداره کل هنرهای نمایشی

" ماجرای ساحل سنگی " برای انتشار در فضای مجازی مقابل دوربین رفت

ضـبط تصـویری نمـایش «مـاجرای ساحل سنگی» به منظور پخش در فضای مجازی و قرارگیری در طـرح حمایـت اداره کل هنرهـای نمایشـی از گروههای تئاتر که به دلیل شرایط کرونا موفق با اجرای آثار خـود نشـده انـد ، انجام شد .

به گزارش تئاتر قم ،  ضـبط تصـویری نمـایش «مـاجرای ساحل سنگی» به منظور پخش در فضای مجازی و قرارگیری در طـرح حمایـت اداره کل هنرهـای نمایشـی از گروههای تئاتر که به دلیل شرایط کرونا موفق با اجرای آثار خـود نشـده انـد ، انجام شد . نمایش ماجرای ساحل سنگی به نویسندگی آقای «دیوید وود» و کارگردانی سید حسین فدایی حسین ، سال گذشته در گروه هیژان تولید شد و پس از کسب مجوز متن و بازبینی، امکان اجرا برای مدارس را به دست آورد، برنامه ریزی گروه بر این بود که پس از اجرای مدارس در بهمن ماه سال گذشته در تالار مرکزی قم اجرای عموم داشته باشد، اما بـا شیوع ویروس کرونا ، اجراهای مدارس هم متوقف گردید و گروه نمایش ماهها در انتظار فرصت اجرا بـود که فراهم نشد. تا اینکه پس از اعلام اداره کل هنرهای نمایشی مبنی بر حمایت از گروههای تئـاتری آمـاده ی اجرا، گروه نمایش «ماجرای ساحل سنگی» بلافاصله تمرینهای خود را از سر گرفت و با مساعدت مـدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، در ارتباط بـا اختصـاص محـل تمـرین و فیلمبـرداری نمایش و همچنین اختصاص مبلغ دومیلیون تومان کمک هزینه از سوی انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، ایـن امـر بـا موفقیـت در تـاریخ بیستم دیماه99 به انجام رسید.

دیگر عوامل اجرای این نمایش عبارتند از :

تهیه کننده:احسان گائینی/مدیرتولید:احسان گائینی علی فهیمی/دستیارکارگردان:علی فهیمی/منشی صحنه:الهه کلهر/گریم:شمیم محمدی/عکاس : احسان گائینی

بازیگران :

شهاب طاهری/هلناجواهری روشن/عاطفه اخوان/حدیث صابری/زینب مرادی/مصطفی مقیمی
مطالب مرتبط

سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم :

سالن‌های تئاتر قم بازگشایی می‌شوند
سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم :

سالن‌های تئاتر قم بازگشایی می‌شوند

پس از درخواست بیش از صد نفر از هنرمندان تئاتر استان از بهرام سرمست استاندار قم و پیگیری به عمل آمده ، همچنین قرار گرفتن استان در وضعیت آبی، سالن‌های تئاترقم بازگشایی شد.

|

ندا وفایی کارگردان قمی حاضر در جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک به ایران‌تئاتر گفت:

عنصر اصلی نمایش عروسکی جادو است
ندا وفایی کارگردان قمی حاضر در جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک به ایران‌تئاتر گفت:

عنصر اصلی نمایش عروسکی جادو است

عروسک ها محدودیت ندارند . می توان هر اتفاقی را برای آن ها طراحی کرد. می توانند در لحظه ای پرواز کنند در لحظه ای کوچک یا بزرگ شوند .حالت های غیر متعارف داشته باشند بسیار بزرگ یا کوچک باشند و جادویی بودنشان آن ها را از سایر نمایش ها جدا می کند.

|

نظرات کاربران