در حال بارگذاری ...
با حضور مدیران گروه‌های نمایشی ثبت شده استان قم

جلسه توجیهی تعیین هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی برگزار شد

جلسه توجیهی شیوه جدید تعیین هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی بر اساس اساسنامه جدید ابلاغی از سوی انجمن هنرهای نمایشی ایران در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از قم ، جلسه توجیهی شیوه جدید تعیین هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی بر اساس اساسنامه جدید ابلاغی از سوی انجمن هنرهای نمایشی ایران و چگونگی ثبت این انجمن به عنوان "موسسه فرهنگی و هنری انجمن هنرهای نمایشی استان قم" روز دوشنبه ۲۹ دیماه ۹۹ با حضور مدیران گروه‌های نمایشی ثبت شده استان ، در محل این انجمن برگزار شد.در این جلسه علی فرحناک درباره روند شکل گیری این اساسنامه و مزایا و اشکالات آن و مواردی که در طی چندین ماه گذشته و با نظر روسای انجمنهای سراسر کشور اصلاح شده است ، توضیحاتی را ارائه نمود.وی افزود این جلسه صرفا به منظور آشنایی مدیران گروه‌های نمایشی با کلیات این موضوع ترتیب داده شده و درباره انجام مراحل ثبت و دیگر موارد قانونی ، مجددا اطلاع رسانی خواهد شد.
همچنین در این جلسه درباره فعالیتهای انجمن و لزوم حمایت از گروههای نمایشی و اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته نیز ، گفت و گو شد.
درپایان این جلسه ، اساسنامه ابلاغی قرائت و برخی از موارد آن که نیاز به آمادگی قبلی گروههای نمایشی دارد ، مورد تاکید قرار گرفت.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی قم همچنین افزود : کلیات این اساسنامه قطعی ست اما درباره جزئیات آن ممکن است با نظر مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها ، تغییراتی صورت پذیرد که درصورت ابلاغ از سوی انجمن هنرهای نمایشی ایران ، مجددا اطلاع رسانی خواهد شد.
پیشتر علی فرحناک ، صدیقه مشایخی و مرتضی مرتضوی راد طبق نظر انجمن هنرهای نمایشی ایران ، به عنوان هیات موسس این انجمن معرفی و طی نامه‌ای به انجمن مرکز معرفی شده اند.
استان قم دارای ۹ گروه فعال نمایشی ثبت شده به نامهای : امروز ، ایده ، طراوت ، عرشیان ، سپیدار ، زنجیرباف ، چاوش ، پرواز و اوج می باشد که مدیران این گروه‌های نمایشی در جلسه حاضر بودند.
مطالب مرتبط

از سوی هیات موسس انجمن هنرهای نمایشی استان قم منتشر شد

فراخوان معرفی نمایندگان گروه‌های نمایشی ثبت شده استان قم برای شرکت در انتخابات
از سوی هیات موسس انجمن هنرهای نمایشی استان قم منتشر شد

فراخوان معرفی نمایندگان گروه‌های نمایشی ثبت شده استان قم برای شرکت در انتخابات

از سوی هیات موسس انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، فراخوان معرفی نمایندگان گروههای نمایشی ثبت شده استان قم برای شرکت در انتخابات این انجمن و حضور در مجمع نمایندگان منتشر شد.

|

ندا وفایی کارگردان قمی حاضر در جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک به ایران‌تئاتر گفت:

عنصر اصلی نمایش عروسکی جادو است
ندا وفایی کارگردان قمی حاضر در جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک به ایران‌تئاتر گفت:

عنصر اصلی نمایش عروسکی جادو است

عروسک ها محدودیت ندارند . می توان هر اتفاقی را برای آن ها طراحی کرد. می توانند در لحظه ای پرواز کنند در لحظه ای کوچک یا بزرگ شوند .حالت های غیر متعارف داشته باشند بسیار بزرگ یا کوچک باشند و جادویی بودنشان آن ها را از سایر نمایش ها جدا می کند.

|

نظرات کاربران