در حال بارگذاری ...
مرتضی مرتضوی راد ، مدیر آموزش انجمن هنرهای نمایشی استان قم مطرح کرد

طرح رویش ، گام مهمی در مسیر کشف استعدادهای بازیگری در استان

مرتضی مرتضوی راد درباره برگزاری مرحله دوم طرح رویش هنرجویان انجمن هنرهای نمایشی استان قم توضیح داد

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از  قم ، مرتضی مرتضوی راد عضو هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، در گفت و گویی درباره برگزاری محفل پایانی طرح آموزشی این انجمن ، موسوم به طرح " رویش 2 " توضیح داد.

وی گفت : طرح رویش ، گام مهمی در مسیر کشف استعدادهای بازیگری در استان قم بوده است.در مراسم پایانی این طرح ، روز پنج شنبه و جمعه 14 و 15 اسفند ماه نود و نه، برای دومین بار هنرجویان کودک و نوجوان انجمن هنرهای نمایشی استان قم  از تماشاگران استقبال کردند. در طرح «رویش 2»  دو نمایش " موش روستایی و راز ناهار گم شده " و " شب بازی " که به عنوان خروجی دوره های آموزشی آماده شده بود، مقابل اساتید، هنرمندان و خانواده های محترم هنرجویان به روی صحنه رفت.

وی همچنین افزود : این مراسم با رعایت جدی دستورالعملهای بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا و محدودیت در تعداد مدعوین ، بصورت خصوصی برگزار شد.

 مرتضوی راد در ادامه افزود : هنرجویان دوره های بازیگری انجمن هنرهای نمایشی پس از سپری کردن دوره های مقدماتی و تکمیلی، وارد دوره پیشرفته یا کارگاه تولید نمایش شده و با کارگردانی جناب آقای ابوالفضل بلغندر و سرکار خانم شمیم احمدی مراحل تولید تا اجرای نمایش را به صورت عملی و ملموس تجربه کردند.

این هنرمند تئاتر به حضور هنرمندان در این برنامه اشاره و افزود :  : در این برنامه آقایان اصغر نوبخت، احمد سلیمانی، محمدرضا شاهمردی، حامد جلالی، داریوش پورآرین، مرتضی عقیقی، ماشاالله کوهستانی ، جواد پیروزی، ، مسعود مشعوف، صادق مقدسیان ، محمدجواد زرنوش و خانم ها لیلا سادات موسوی و صدیقه مشایخی اساتید و هنرمندانی بودند که به تماشای نمایش های این طرح نشستند.

وی همچنین به برنامه جنبی این مراسم پرداخته و افزود : دراین مراسم همچنین از آقای احمد سلیمانی مسئول واحد نمایش حوزه هنری قم بخاطر فعالیت چشمگیر درعرصه آموزش هنرجویان هنرهای نمایشی در باشگاه تئاتر تجربه ، با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی تقدیر شد. 

وی در ادامه افزود : درمرحله دوم طرح آموزشی "رویش" ، نمایش "موش روستایی و راز ناهار گم شده" در ساعات ۱۷ ، ۱۸ و ۱۹ در روز پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ، توسط هنرجویان دوره های بازیگری کودک و نوجوان انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، در پلاتو سوره اجرا و با استقبال و تشویق مخاطبان همراه شد.

در آخرین نوبت اجرای این نمایش که در ساعت ۱۹ با حضور هنرمندان برگزار شد ، علی فرحناک ، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، ضمن تقدیر از مربیان این دوره بویژه خانم شمیم احمدی و همکاری علی صدیق ، از تلاش و همت هنرجویان بخاطر اجرایی پر انرژی و جالب توجه قدردانی نمود.

سپس با حضور مربیان ، گواهینامه های پایان دوره ی هنرجویان این نمایش به آنها تقدیم شد.

مرتضوی راد همچنین افزود : در دومین روز ازدومین مرحله ی طرح رویش ، روز جمعه ۱۵ اسفندماه ۹۹ ، با اجرای نمایش "شب بازی" با مربیگری ابوالفضل بلغندردر سه نوبت در ساعات ۱۷ ، ۱۸ و ۱۹ با حضور خانواده های هنرجویان و هنرمندان هنرهای نمایشی استان قم ، این مراسم به پایان رسید.

در آخرین نوبت اجرای این نمایش که در ساعت ۱۹ با حضور هنرمندان برگزار شد ، علی فرحناک ، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، ضمن تقدیر از مربیان این دوره بویژه آقای ابوالفضل بلغندر و قدردانی از زحمات آقای مرتضی مرتضوی راد مدیر آموزش و خانم سمیه پارسایی مسئول هماهنگی کلاسهای آموزشی ، از تلاش و همت هنرجویان بخاطر اجرایی پر انرژی و جالب توجه قدردانی نمود.

سپس با حضور مربی دوره ، گواهینامه های پایان دوره ی هنرجویان این نمایش به آنها تقدیم شد.

وی در پایان افزود : در این مراسم همچنین ، علی فرحناک از عوامل دست اندرکار پلاتو سوره و استاد محمدرضا آزاد و احمد سلیمانی قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد با ریشه کن شدن بیماری کرونا ، سالنهای تئاتر مجددا با حضور هنرمندان و تماشاگران رونق بگیرد.
مطالب مرتبط

با حضور نماینده امور استان‌های انجمن هنرهای نمایشی ایران

انتخابات هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان قم برگزار شد
با حضور نماینده امور استان‌های انجمن هنرهای نمایشی ایران

انتخابات هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان قم برگزار شد

انتخابات هیات رئیسه مجمع نمایندگان ، هیات مدیره و بازرس انجمن هنرهای نمایشی استان قم ، با حضور مسئول امور استان‌های انجمن هنرهای نمایشی ایران و نمایندگان گروه‌های نمایشی برگزار شد.

|

سید علی هاشمی نژاد کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر استان قم:

جشنواره مهم‌ترین رویداد‌ سالانه در جهت ارتقا نمایش استان‌ها
سید علی هاشمی نژاد کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر استان قم:

جشنواره مهم‌ترین رویداد‌ سالانه در جهت ارتقا نمایش استان‌ها

سید علی هاشمی نژاد متولد ۱۳۶۷ کارشناس مدیریت امور فرهنگی است. از سال 89 با گذراندن دوره‌های متفاوت تئاتری وارد این عرصه شد و سابقه بازیگری نویسندگی و کارگردانی و همچنین تدریس را در کارنامه خود دارد و جوایز بسیاری از جشنواره های مختلف دریافت کرده‌است. او امسال با نمایش «زبان ...

|

محمدرضا شاهمردی کارگردان حاضر در جشنواره استانی قم

ورود هنرجویان به بدنه اصلی و حرفه‌ای تئاتر قم ضروری است
محمدرضا شاهمردی کارگردان حاضر در جشنواره استانی قم

ورود هنرجویان به بدنه اصلی و حرفه‌ای تئاتر قم ضروری است

محمدرضا شاهمردی کارشناس ارشد ادبیات نمایشی است و یکی دو دهه‌ است مشغول به فعالیت در زمینه هنرهای نمایشی در زمینه های نویسندگی، کارگردانی و تدریس است و امسال با نمایش «شاعرانگی یک شازده ی شوربخت» در جشنواره استانی قم حضور دارد.

|

محمد کدخدازاده کارگردان حاضر در جشنواره استانی قم:

امیدوارم که هنرمندان جوان از این مسیر خسته و ناتوان نشوند
محمد کدخدازاده کارگردان حاضر در جشنواره استانی قم:

امیدوارم که هنرمندان جوان از این مسیر خسته و ناتوان نشوند

محمد کدخدا زاده بازیگر، نویسنده و کارگردان، حدود ۱۵ سال است که در حوزه نمایش در حال کسب تجربه است و در چندین اثر متفاوت به عنوان بازیگر، دستیار کارگردان، طراح صحنه و مدیر تولید حضور داشته است و امسال بار نمایش «بی همه چیز» در جشنواره استانی قم شرکت کرده‌است.

|

نظرات کاربران