در حال بارگذاری ...

بازدید معاون امور هنری وزیر فرهنگ از دبیرخانه جشنواره تئاتر قم

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از دبیرخانه بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم در جریان روند اجرایی و برنامه‌های این جشنواره قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در قم، پنجشنبه 29 مهر، محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در مجموعه تالار فرهنگ و هنر شهر قم، از دبیرخانه بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم و انجمن هنرهای نمایشی این استان بازدید کرد و در جریان روند اجرایی و برنامه‌های دبیرخانه جشنواره قرار گرفت.

در این بازدید که امیرعلی عموزاده (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم)، کاظم رضوانی (معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی) و مرتضی عقیقی (مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی استان قم) نیز حضور داشتند، معاون امور هنری وزیر فرهنگ ضمن قدردانی از تلاش دبیر و عوامل اجرایی جشنواره استانی تئاتر قم، گفت: «حضور هنرمندان در چنین جشنواره‌هایی اهمیت زیادی داشته و باعث ایجاد اعتماد به‌نفس در جوانان می‌شود.»

سالاری همچنین بر لزوم آسیب‌شناسی در جشنواره تئاتر قم با هدف ارتقای کمی و کیفی این جشنواره تأکید کرد.

صدیقه مشایخی، دبیر بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم نیز ضمن ارائه گزارشی از روند اجرایی برگزاری این جشنواره، از تلاش دبیرخانه این رویداد برای رفع نقاط ضعف دوره‌های پیشین جشنواره خبر داد.

او همچنین بر لزوم بهره‌گیری از حمایت‌های معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دبیرخانه جشنواره و گروه‌های نمایشی تأکید کرد و گفت: «امسال کارگاه‌های آموزشی متعددی پیش‌بینی شده تا جشنواره منحصر به فرایند بازبینی تا اجرای عمومی نباشد.»

بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و عکس تئاتر 24 تا 26 آبان 1402 برگزار خواهد شد.
مطالب مرتبط

برگزیدگان بیست و چهارمین جشنواره استانی تئاتر قم معرفی شدند

بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم از 24 تا 27 آبان برگزار شد و با آراء هیئت داوران،  در بخش صحنه‌ای سه نمایش «مجلس پنبه‌زنی»، «استخوان‌های هملت در دهان سگ خانگی مرده» و «ترنا» و در بخش خیابانی سه نمایش خیابانی و محیطی «نا»، «کوارتت» و «۱۹۶.۸۳۷» به عنوان سه اثر برگزیده ...

|

در گفتگو با حجت الاسلام هادی منش استاد حوزه و دانشگاه مطرح شد:

لزوم توجه به مبانی دینی در تولید آثار نمایشی

حجت‌الاسلام‌ ابوالفضل هادی‌منش استاد حوزه و دانشگاه، توجه به تغییرات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی، حضور تماشاگران به صورت خانوادگی و مردمی بودن آثار را از نقاط قوت جشنواره استانی تئاتر قم برشمرده و می‌گوید اهمیت به مقوله ادبیات مقاومت و پایداری در برخی آثار قابل توجه بود ...

|

گفت‌وگو با عضو هیئت داوران بخش خیابانی جشنواره استانی تئاتر قم

اصغر نوبخت: رشد هنرجویان در گرو بهره‌گیری از تجارب پیشکسوتان است

اصغر نوبخت، عضو هیئت داوران بخش خیابانی جشنواره استانی تئاتر قم بر لزوم بهره‌گیری از تجارب هنرمندان حرفه‌ای و پیشکسوت در تربیت هنرجویان تأکید دارد و می‌گوید اگر هنرمندان پیشکسوت و حرفه‌ای در کنار هنرجویان نباشند هنر تئاتر ارتقا پیدا نمی‌کند.

|

برپایی نمایشگاه عکس «قاب صحنه» در قم

نمایشگاه «قاب صحنه» شامل مجموعه عکس‌های محمد رفیعی موحد از بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم با حضور مسئولان و هنرمندان در تالار فرهنگ و هنر افتتاح شد.

|

گفت‌وگو با عضو هیئت انتخاب بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم

سیدحسین فدایی حسین: اولویت انتخاب آثار تکنیک و فرم اجرا بود

سید حسین فدایی حسین عضو هیئت انتخاب بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم در خصوص معیارهای داوری آثار راه‌یافته به بخش مسابقه جشنواره، می‌گوید در درجه اول کیفیت هنری اثر اهمیت داشت و در مراتب بعدی به جنبه‌های دیگری مانند مفهوم، محتوا و طرح مسائل روز توجه شده است، بنابراین ...

|

در نشست دبیر جشنواره تئاتر قم و مسئولان سازمان فرهنگی شهرداری مطرح شد

حمایت شهرداری از جشنواره استانی تئاتر قم
در نشست دبیر جشنواره تئاتر قم و مسئولان سازمان فرهنگی شهرداری مطرح شد

حمایت شهرداری از جشنواره استانی تئاتر قم

در نشست مشترک دبیر بیست‌وچهارمین جشنواره استانی تئاتر قم و سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری قم بر ضرورت مشارکت این سازمان در برگزاری مهم‌ترین رویداد هنری تئاتر استان تأکید شد.

|

نظرات کاربران